Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Феськівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04398666) був реорганізований і увійшов до складу Золочівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Феськи
Золочівський район, Харківська область

Історія с. Феськи

У XIX сторіччі на місці теперішнього села Феськи був невеличкий хутір Жеретії з 19 будинками. За свідченнями хутір був заснований у XVIII столітті. Стимулом до заселення хутора було вигідне розташування посередині між Харковом і Золочевом. Також поряд знаходилася річка і ліс.

На початку ХХ сторіччя почалося будівництво залізниці Харків-Суджа-Брянськ. Залізниця пройшла через хутір, що ще більше спонукало його до розвитку.

На початку ХХ сторіччя майже всі мешканці села були родичами. Переважали такі прізвища: Степаненко, Жеретії, Зіньківські і Коробки.

До 1924 року сільська рада була розташована у селі Замірці. У 1924 році в селі була утворена сільська рада. Її головою став Степаненко Василь Свиридович. Сільська рада на той час розміщалася у будинку самого голови, бо громадських будівель на той час у селі не було. З 1927 року сільським головою став Коробка Тихін Іванович.

В цей час до села почали переселятися окремі сім'ї з села Польова Серед них були сім'ї Онищенко, Лещенко, Удянські, Бабакаленко.

У 1929 році був створений перший сільський осередок Комсомолу, секретарем якого був Смілий Михайло Никифорович.

Перед війною головою сільради був Ведута Кирило Павлович.

20 жовтня 1941 року село було окуповано нацистськими військами. 9 серпня 1943 року війська 18 танкового корпусу під командуванням генерал-майора О. Б. Єгорова прорвали оборону нацистів. Війська під командуванням підполковника Сергія Хорошкова ввійшли до села Феськи. Його іменем названа одна з вулиць села. З боку Черовної армії при звільненні села загинуло 84 солдата, в тому числі і підполковник Хорошков. Вони були поховані в селі у братській могилі, де згодом збудований пам'ятник.

Після війни з'явилися нові вулиці Польова Торгова, Зелена, Трудова, Заводська. Головою сільради став Каверін Трохим Іванович. В селі було збудоване прміщення сільської ради, відкрилася аптека і магазин. В 1956 році будується Феськівська семирічна школа.

З 1970 по 1990 роки були побудовані 16-квартирні будинки, дитячий садок, два 64-квартирні будинки. В 1972 рок була збудована нова школа. З 1972 по 1991 рік директором школи був Лялюк Михайло Ілліч, з 1991 по 2006 рік — Рябовол Ніна Петрівна.

З 1972 року головами сільради були Гур'єв Микола Олександрович, Головко Микола Олександрович, Корнєєв Юрій Васильович.

З 2002 року почалася газифікація села. Газифікована вже вся територія сільської ради. У 2006 року головою сільради обрана Глух Людмила Григорівна, яка виконує свої повноваження і по теперішній час.

Історія назви села

Жеретії. За переказами у XVIII столітті в пошуках кращого життя з села Дергачі до місця, де зараз розташовані Феськи переселилися дві сім'ї: Степаненки та Жеретії. На честь однієї з сімей назвали і хутір.

Феськи. Одного з нащадків іншої сім'ї Степаненків кликали Феськом. Це був дуже бідовий і войовничий дід. На честь його у 1922 році неофіційно село почали називати Феськами. А згодом, у 1924 році село було перейменоване офіційно.

В селі відсутні промислові і аграрні підприємства. Місцеве населення має змогу працювати у державних організаціях (школа, дитячий садок, бібліотека, лікарня, бібліотека, сільрада) та торгівельних організаціях (кафе, крамниці, кіоски). Але більшість населення працює в м. Харків.

Відомі мешканці села - Яровий Федір Карпович (28 лютого 1922 — 20 червня 1992) — Герой Радянського Союзу за форсування річки Одра.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua